۸ دلیل برای اجرای LMS در مرکز آموزشیتان

مدیر کل 5066 بازدید
فواید LMS

در سالهای اخیر مراکز آموزش متوسطه و عالی بین المللی روندی را تجربه کرده اند که تغییرات بزرگی در ساختار و عملکرد آنها ایجاد کرده است. LMS ، سیستم های مدیریت یادگیری ، تأثیر زیادی بر تعداد زیادی از موسسات داشته و اکنون نیز در آنها وجود دارد.

سیستم عامل های آموزشی (سیستم های مدیریت یادگیری – LMS) ابزاری نوآورانه هستند که امروزه مراکز آموزشی نباید از آنها بی بهره باشند. آنها به ایجاد ، تصویب ، مدیریت ، توزیع و مدیریت کلیه فعالیتهای مربوط به آموزش یادگیری الکترونیکی کمک می کنند ، یا می توانند به عنوان مکمل یادگیری در کلاس عمل کنند. با استفاده از این فناوری باعث می شود که کلاس درس بسیار قدرتمندتر باشد ، زیرا روشهای آموزشی قرن بیست و یکم به روشی ساده تر ، شخصی تر ، تعاملی و تجربی تبدیل شده اند.

حتی بیشتر از این ، آموزش سیستم های مدیریت محتوا (LCMS) مدیریت هر چیزی را که به یادگیری می پردازد بسیار جامع تر ، شخصی تر ، با کیفیت بالا و با استفاده از کلاس های مجازی و محتوای چندرسانه ای تقویت می کند.

ارائه یک معلم و دانشجو به یک پردیس مجازی ، شخصی و منحصر به فرد ، همان چیزی است که باعث موفقیت کلاس های درس LMS در آموزش و تجارب می شود.

LMS نه تنها یک فضای وب برای یادگیری است ، بلکه یادگیری را به یک تجربه واقعی تبدیل می کند

فواید استفاده از LMS

فواید استفاده از LMS در مراکز آموزشی

اجرای LMS آسان است

LMS یک نرم افزار است که در مرکز آموزشی شما به راحتی قابل اجرا است. همه برنامه های دانشگاهی ، راهنماهای مطالعه موضوعی و آموزش را تحت یک بستر جمع می کند ، که به لطف پشتیبانی فنی از ارائه دهندگان و توسعه دهندگان سیستم عامل های LMS ، به راحتی انجام می شود.

مشارکت بهتر معلمان و دانش آموزان

برای اینکه یک جامعه دانشجویی عملکرد خوبی داشته باشد ، چه در مدرسه و چه در دانشگاه ، به دسترسی کارآمد به اطلاعات نیاز دارد. کلاس های درس یا پردیس های مجازی به عنوان پشتیبانی و کانال ارتباطی برای معلمان و دانش آموزان به طور یکسان عمل می کنند ، وقتی که با یک پروژه آموزشی یا یادگیری مجازی پیش می رویم.

نیازی به آموزش LMS نیست

این یک فناوری ساختاری است که هدف آن آسان ساختن زندگی کاربران به لطف کاربرپسندی آن است. ابزاری بصری که نیازی به آموزش یا کتابچه راهنما ندارد. دانش آموزان و معلمان به طور یکسان می توانند به سادگی آب خوردن از آن استفاده نمایند . نحوه استفاده از LMS به راحتی قابل یادگیری است ، از جمله استفاده از ابزارها یا ویژگی های جدیدی که ممکن است قبلاً استفاده نکرده باشید.

قابل حمل بودن

دسترسی به LMS با اتصال به اینترنت از هر دستگاهی ، اعم از رایانه ، تلفن هوشمند یا رایانه لوحی ، از هرجایی امکان پذیر است. اگر معلمی نیاز به برگزاری کلاس تجدید نظر داشته باشد ، می تواند از طریق یک کلاس مجازی با همه دانش آموزان ارتباط برقرار کند ، یا اگر دانش آموز در تعطیلات یا مسافرت نیست ، می تواند به محتوای کلاس و تمرینات در هر مکان دسترسی پیدا کند.

LMS قابل اعتماد است

سیستم عامل های آموزشی امکان دسترسی کاملاً شخصی به همه اعضای جامعه خود را فراهم می کنند ، دقیقاً مانند پشتیبانی دریافت شده در یک محیط کلاس. در این پردیس های مجازی جامع برای همه کاربران آسان است که ابزار ارتباطی مورد نیاز خود را پیدا کنند ، مانند ابزارهایی برای ایجاد سخنرانی ها یا نقشه برداری منابع ، به صورت داخلی یا از طریق اینترنت.

LMS می تواند در وقت و هزینه شما صرفه جویی کند

داشتن همه اطلاعات در یک مکان دلیل محکمی برای استفاده از LMS ، جلوگیری از، از دست رفتن داده ها و اطلاعات و در دسترس قرار دادن آن برای همه کاربران در یک مکان است. سیستم عامل های آموزشی امکان مدیریت کامل همه موارد مربوط به تدریس ، صرفه جویی در وقت و هزینه را فراهم می کنند. مراکز آموزشی می توانند کلاس ها را با همان معلمان تکرار کنند و از بیشتر دوره های آنلاین سازگار با SCORM بهره ببرند و از آن استفاده کنند.

حداکثر کارایی

با توجه به سادگی و کارآیی ارائه شده در همه فرایندها ، معلمان و دانش آموزان می توانند با استفاده از LMS از بیشترین فرآیند یادگیری آنلاین استفاده کنند.

امکانات شخصی سازی نامحدود است و می تواند متناسب با نیازهای مراکز آموزشی باشد ، به عنوان مثال LMS می تواند شامل: چت ، کلاس های مجازی ، انجمن ها ، محتوای چندرسانه ای ، محتوای تعاملی ، منابع حمایتی برای دانش آموز ، نظارت فردی ، نظارت بر گروه ، ارزیابی و تجزیه و تحلیل از طریق گزارش و موارد دیگر ، برای حداکثر کارایی باشد.

بهبود تجربه یادگیری

این هدف نهایی هر پردیس مجازی است که قبلاً در مورد آن صحبت کردیم. LMS نه تنها یک فضای مجازی است که برای یادگیری ایجاد می شود ، بلکه یادگیری را به تجربه کامل تری تبدیل می کند.

سخن پایانی

سیستم های مدیریت یادگیری یا LMS ها نه تنها برای بخش های آموزشی بلکه بلکه برای تمام علوم از علوم انسانی گرفته تا علوم اجتماعی، IT ,… مناسب است. از نتایج آموزش با lms، تضمین آموزش موفقیت آمیز و همچنین ایجاد انگیزه در فراگیران است.

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :