۵ مزیت محتوای تعاملی برای بهبود میزان توجه دانش آموزان

مدیر کل 6221 بازدید
مزایای محتوای تعاملی در یادگیری

دیجیتالی شدن آموزش روندی است که آینده یادگیری را رقم می زند ، زیرا این واقعیتی است که باید با آن سازگار شویم. بسیاری از ماژول های یادگیری آنلاین وجود دارد که نیاز به مطالعه زیاد ، شرکت در کلاس ها و از فیلم های توضیحی فاقد خلاقیت تشکیل شده است. به همین دلیل است که بسیاری از معلمان شروع به استفاده از اصطلاح “انیمیشن آموزشی” کرده و از مزایای محتوای تعاملی بهره مند می شوند تا دانش آموزان خود را به برنامه مطالعه یا کلاس مجازی خود علاقه مند کنند.

ماژول های یادگیری تعاملی و متحرک به ابزاری قدرتمند در صنعت آموزش الکترونیکی تبدیل شده اند و محبوبیت آنها برای تقویت یادگیری در چند وقت اخیر بطور قابل توجهی افزایش یافته است. مربیان و حتی سیستم های آموزشی هم اکنون انیمیشن را با محتوای دوره ادغام می کنند تا نه تنها کیفیت را بهبود ببخشند ، بلکه آنها دریافته اند که افزایش تعامل دانش آموزان با هر گونه ماده آموزشی می تواند به دانش آموزان در تسلط بهتر بر مفاهیم کمک کند و بنابراین این ذهنیت که  “داده ها خسته کننده هستند”  را کنار بگذاریم.

انیمیشن و آموزش الکترونیکی دو ابزاری هستند که با در کنار هم بودن بهتر عمل می کنند. هنگامی که با هم ترکیب شوند ، آنها می توانند کاربران را در یادگیری خود  در زمینه هایی مانند آموزش شرکتی یا دوره های دانشگاهی ، درگیر کنند. اگر می خواهید از تمام مزایای محتوای تعاملی برای معلمان و دانش آموزان مطلع شوید ، به خواندن ادامه دهید …

مزایای محتوای تعاملی در یادگیری

مزایای محتوای تعاملی در آموزش یادگیری الکترونیکی

حرکت ، رنگ ها ، صداها یا داستان سرایی منابعی است که انیمیشن را به یک روش توضیحی مرتبط تبدیل می کند. مزایای اصلی آن در آموزش یادگیری الکترونیکی عبارتند از:

جلب توجه بیشتر ، بهبود عملکرد و جلوگیری از حواس پرتی

طول توجه دانش آموزان به طور کلی کوتاه است. بعلاوه ، بسیاری از آنها روش سنتی خواندن را خسته کننده و غیر جذاب  می دانند. انیمیشن و تعامل نه تنها با جلوگیری از حواس پرتی از حوادث اطراف ، توجه کاربران را جلب می کند بلکه توجه آنها را جلب می کند.

فیلم های متحرک برای یادگیری الکترونیکی و وظایف همراه با بازخورد در زمان واقعی ، ابزاری عالی برای جلب توجه دانش آموزان و نگهداری آن برای مدت طولانی در سیستم های آموزشی هستند. آنها کمک می کنند تا توجه دانش آموزان را جلب و حفظ کنند و یادگیری را سرگرم کننده تر کنند. دانش آموزان می توانند همزمان سرگرم و آموزش ببینند. می توانند برای دانش آموزان در هر سنی طراحی و در موضوعات مختلف مورد استفاده قرار گیرند.

چیزی که می توانید از آن اطمینان داشته باشید این است که مطالب آموزش الکترونیکی به شما کمک می کند تا میزان توجه دانش آموزان شما به میزان قابل توجهی افزایش یابد و بنابراین میزان تکمیل دوره نیز افزایش می یابد.

ساده کردن اطلاعات پیچیده

یکی دیگر از مزایای منابع آموزش الکترونیکی مانند انیمیشن ، تمرینات تعاملی ، کمک به آموزش مفاهیم انتزاعی یا نشان دادن چیزی است که درک آن دشوار است. دانش آموزان اغلب در مواجهه با درک اصطلاحات پیچیده می توانند خیلی سریع علاقه خود را از دست بدهند.

با این حال ، با استفاده از مثالهای مستقیم ، فعالیتهای عملی و مطالب متحرک ، مربیان یا معلمان می توانند با ارائه تصاویر متحرک با ایده ها و مثالهای خلاق به طور همزمان ، موضوعات پیچیده را توضیح دهند.

اگر از تصاویر بصری برای توضیح آن استفاده کنید ، دانشجویان شما به آن موضوع علاقه ای نشان نمی دهند.

افزایش ماندگاری

یادگیری مبتنی بر، یادگیری الکترونیکی به بهبود ظرفیت نگهداری دانش آموزان کمک می کند. واقعیت این است که به میزان کم و بیش ، بیشتر دانش آموزان به این دلیل به دست می آیند که انواع مختلف روش های تدریس را می توان در یک ویدئو اجرا کرد.

منظور ما از این چیست؟ خوب ، همانطور که می دانیم ، همه مردم به یک روش یاد نمی گیرند. برخی از دانش آموزان یادگیری عملی ، دیگران مطالعه را ترجیح می دهند و برخی دیگر نیز یادگیرنده بصری هستند. با یادگیری ، تعامل و تعامل مبتنی بر انیمیشن ، می توانید انواع مختلف سبک های یادگیری را برآورده کنید.

علاوه بر افزایش ماندگاری ، انیمیشن انگیزه را افزایش می دهد. اگر دانش آموزان یادگیری را جالب و سرگرم کننده بدانند ، دانش آموزانی خواهید داشت که بیشتر در توسعه خودشان نقش دارند.

روشی ایده آل برای معرفی مفاهیم جدید

به طور کلی ، معرفی مفاهیم جدید می تواند پیچیده باشد ، به خصوص اگر دانش آموزان هیچ دانش قبلی نداشته باشند

منابع آنلاین ایده ها و مفاهیم را ساده می کنند تا درک آنها را تسهیل کنند.

با هزینه کم می توان آنها را ساخت

صحبت در مورد آموزش الکترونیکی می تواند شما را به فکر بیندازد که تولید چنین محتوایی می تواند هزینه زیادی داشته باشد. اما ، برعکس ، سودآور است و به صرفه جویی در وقت کمک می کند. اگر در نظر بگیرید که یک دقیقه فیلم می تواند حاوی همان اطلاعات بیش از یک میلیون کلمه باشد ، حتی می تواند به عنوان یک شتاب دهنده یادگیری دیده شود.

 

اگر تصمیم دارید فعالیت ها و آموزش های خود را ایجاد کنید و آن را به مخاطبان ارائه دهید راحتی می توانید این کار را با استفاده از قدرتمندترین ابزار و سامانه آموزش مجازی انجام دهید

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :