درباره نرم افزار کلاس مجازی بیشتر بدانید

مدیر کل 5593 بازدید
نرم افزار کلاس مجازی

نرم افزار کلاس مجازی چیست؟

نرم افزار کلاس مجازی

نرم افزار کلاس مجازی ، مربیان را قادر می سازد تا از طریق ترکیبی از کنفرانس ویدئویی ، همکاری و مشارکت و ویژگی های ارزیابی ، تجربه های یادگیری از راه دور را ارائه دهند. مربیان از این نرم افزار برای ارائه تجربیات جذاب آموزش الکترونیکی ، هم در زمان واقعی و هم از طریق ضبط پخش برای دانش آموزان برای دسترسی به مطالب در هر زمان و هر مکانی استفاده می کنند. نرم افزار کلاس مجازی را می توان به عنوان یک محصول مستقل یا یک ویژگی یکپارچه در یک بستر بزرگتر به فروش رساند. این به سرعت در حال تبدیل شدن به ابزاری ضروری برای مربیان است که به آنها امکان می دهد یادگیری دانش آموزان را بیش از فضای کلاس فیزیکی به حداکثر برسانند.

ویژگی های مشترک نرم افزار کلاس مجازی چیست؟

نرم افزار کلاس مجازی

ویدئو کنفرانس

نمایش زنده به دانش آموزان و معلمان اجازه می دهد تا در طول درس یکدیگر را ببینند ، این امر باعث می شود که دانش آموزان بیشتر بتوانند فرصت های بحث و گفتگو در زمان واقعی را فراهم کنند. تعداد فزاینده ای از سیستم عامل ها ویدیوهایی با کیفیت بالا ارائه می دهند و به طور خودکار فیلم و صدای کاربر را برای سرعت اتصال آنها بهینه می کنند تا کاربران با اتصالات پهنای باند کمتری را قادر به مشارکت در آن کنند.

رمزگذاری و محافظت از رمز عبور ویدئو

رمزگذاری انتها به انتهای خوراک های ویدئویی ، حریم خصوصی و امنیت کاربران را تضمین می کند ، در حالی که گذرواژه ها دسترسی به جلسه کلاس را محدود می کنند.

ارائه های چندرسانه ای

مربیان می توانند اسلایدها را در سیستم عامل های کلاس مجازی بارگذاری کنند ، سپس آن اسلایدها را در طول یک درس به عنوان یک کمک بصری برای دانش آموزان به اشتراک بگذارند. بسیاری از سیستم عامل ها همچنین مربیان را قادر به بارگذاری فایل های صوتی یا تصویری می کنند.

تخته های سفید

تخته های سفید دیجیتال می توانند به روش های مختلفی مورد استفاده قرار گیرند ، مانند اینکه مربی می خواهد مراحل حل مسئله ریاضی را نشان دهد یا ساختار ارگانیسم تک سلولی را نمودار کند. برخی از محصولات ، تابلوهای سفید تعاملی را ارائه می دهند ، این مربی را قادر می سازد تا فضا را با دانشجویان تقسیم کند ، که فرصت بیشتری برای مشارکت دانش آموزان فراهم می کند.

ضبط جلسه

برای دانشجویانی که نمی توانند کلاس مجازی بگذارند یا بعداً می خواهند دوباره مطالب را مرور کنند ، اساتید می توانند ضبط جلسه را از جمله فیلم و صدا ذخیره کرده و برای مشاهده بعدی به صورت آنلاین ارسال کنند. برخی از محصولات کلاس مجازی این گزینه را برای ارسال مستقیم به سیستم مدیریت یادگیری موسسه یا سیستم آموزش آنلاین فراهم می کنند.

گپ نوشتاری

علاوه بر ارتباطات تصویری و صوتی ، ویژگی چت متنی این امکان را برای شرکت کنندگان فراهم می کند که بی سر و صدا در طول جلسه سوال کنند یا ارتباط برقرار کنند. پیام رسانی می تواند به صورت عمومی (برای کل اتاق شرکت کنندگان قابل مشاهده باشد) یا خصوصی (فقط بین فرستنده و گیرنده) باشد.

اشتراک و ذخیره فایل

قابلیت ذخیره سازی فایل کاربران را قادر می سازد تا انواع مختلف فایل ها ، از جمله اسناد ، فیلم ، صدا ، PDF و ارائه ها را بارگذاری کنند. سپس این پرونده ها می توانند با دانش آموزان به اشتراک گذاشته شوند و ممکن است حاوی حاشیه نویسی باشند که زمینه یا توضیحات اضافی را اضافه می کنند. برخی از محصولات یک کتابخانه محتوای مبتنی بر ابر ارائه می دهند که مربیان می توانند برای سازماندهی و استفاده مجدد از پرونده ها یا محتوای دوره های کلاس های گذشته از آن استفاده کنند.

اشتراک صفحه

مربیان (و بعضاً شرکت کنندگان در جلسه ، با اجازه مربی) می توانند صفحه رایانه خود را در طول جلسه به اشتراک بگذارند. این زمانی می تواند مفید باشد که یک مربی در تلاش برای نشان دادن چیزی است ، مانند نحوه استفاده از یک نرم افزار.

نظرسنجی ها

با استفاده از نظرسنجی ها، معلمان می توانند از دانش آموزان سوالی بپرسند و بلافاصله نتایج را مشاهده کنند.

اتاقهای استراحت

اگر مربی بخواهد کلاس بزرگی را به گروههای کوچکتر تقسیم کند ، اتاقهای Breakout آنها را قادر می سازد دانش آموزان را برای پروژه های گروه کوچک ، بحث ها یا سایر فعالیت های یادگیری تقسیم کنند. مدرس بعداً می تواند کل کلاس را برای بحث بزرگتر جمع کند.

سازگاری با تلفن همراه

سیستم عامل هایی که با سیستم عامل های دسک تاپ و همچنین دستگاه های تلفن همراه سازگار هستند ، به دانش آموزان امکان می دهد از دستگاه مورد نظر خود متصل شوند.

تجزیه و تحلیل

نرم افزار کلاس مجازی می تواند داده های مختلفی راجع به حضور دانش آموز ، تعامل و عملکرد دانش آموزان را ضبط کند ، سپس آنها را در گزارش ها یا داشبوردهای تصویری تدوین کند.

مزایای نرم افزار کلاس مجازی چیست؟

مزایای نرم افزار کلاس مجازی

ساده سازی تجربه های یادگیری آنلاین

نرم افزار کلاس مجازی دانش آموزان را قادر می سازد تا به اصطلاح تجارب یادگیری همزمان یا تجربیاتی را که همه دانش آموزان همزمان درگیر آن هستند ، درگیر کنند. این سیستم عامل ها شامل قابلیت پخش زنده فیلم هستند ، بنابراین معلمان و مربیان می توانند از طریق فیلم و صدا در طول جلسه با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. برگزاری کلاسهای زنده با استفاده از نرم افزار کلاس مجازی به معنای این است که مربیان می توانند در زمان واقعی با دانش آموزان گفتگو کنند یا یک درس را بر اساس نیاز دانش آموزان تغییر دهند. این اقدامات در یک محیط یادگیری ناهمزمان ، مانند یک دوره آنلاین که دانشجویان با سرعت خودشان روی آن کلیک می کنند ، ممکن نیست. کلاسهای مجازی جریان مستقیم فیلم را با سایر ابزارهای آموزشی در یک محصول نرم افزاری ترکیب می کنند و روند یادگیری را برای معلم و دانش آموز ساده می کنند.

فراگیران را از دور درگیر و ارزیابی می کند

جذب دانش آموزان در یک دوره آنلاین می تواند برای معلمان یک چالش باشد ، زیرا ممکن است دانش آموزان در طول جلسه مانند یک سخنرانی طولانی ، علاقه خود را از دست دهند. محصولات کلاس مجازی روش هایی را برای مدرسان ارائه می دهند تا یادگیری را پویاتر کنند و با دقت بیشتری گزینه های موجود در کلاس فیزیکی را تکرار کنند. بسیاری از ابزارها شامل تابلوهای سفید دیجیتال ، عملکردهای نظرسنجی ، ویژگی های گفتگوی متنی و امکان نمایش فیلم ها هستند.

همکاری دانشجویی را به صورت آنلاین امکان پذیر می کند

تعاملات با همسالان بخشی اساسی از بسیاری از تجربیات یادگیری است ، بنابراین محصولات نرم افزاری کلاس درس معمولاً روش هایی را برای مدرسان جهت تسهیل گفتگوها ارائه می دهند. علاوه بر قابلیت های کنفرانس ویدئویی که به دانش آموزان امکان می دهد هنگام گفتگو یکدیگر را ببینند و بشنوند ، بسیاری از سیستم عامل های کلاس مجازی معلمان را قادر می سازند تا اتاقهای مجازی را ایجاد کنند که در آن گروههای کوچکتر دانش آموزان بتوانند در انجام وظایف با یکدیگر ملاقات و همکاری کنند. برخی از محصولات کلاس مجازی همچنین به زبان آموزان این امکان را می دهد تا در پروژه هایی با استفاده از تخته سفید دیجیتال که می تواند چندین ویرایشگر یا محیط برنامه نویسی مشترک را برای بهبود مهارت های برنامه نویسی رایانه در خود جای دهد ، کار کنند.

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :