آموزش آنلاین چیست ؟

مدیر کل 11419 بازدید
کلاس آنلاین و آموزش مجازی

همه‌گیری کووید-۱۹ بر تمام بخش‌های معیشتی تأثیر گداشت. به دلیل قرنطینه، دانش آموزان قادر به حضور در کلاس درس سنتی نبودند و این تأثیر منفی بر تحصیل آنها گذاشت. بنابراین دولت آموزشی تصمیم گرفت کلاس های آنلاین را برای دانش آموزان راه اندازی کند تا تحصیل آنها ادامه یابد.

این امر باعث ایجاد تقاضا برای روش‌های آموزشی آنلاین  شد. بسیاری از مدارس و موسسات آموزشی برای ارائه دوره های آنلاین به دانش آموزان حاضر شدند. دوره هایی که به دانش آموزان کمک می کند تا مهارت های خود را افزایش دهند و دانش خود را از طریق اینترنت از خانه خود دریافت کنند.

آموزش آنلاین چیست؟

آموزش آنلاین چیست

آموزش آنلاین روشی برای کسب مهارت ها و دانش از طریق وسایل الکترونیکی مانند کامپیوتر، موبایل، لپ تاپ و غیره با استفاده از اینترنت است. آموزش آنلاین این امکان را برای معلمان یا مربیان فراهم می‌کند تا با انعطاف‌پذیری بیشتری به همه دانش‌آموزان دسترسی پیدا کنند و مهارت‌های مربوطه را کارآمدتر به آنها بیاموزند. دانش‌آموزانی که اکنون نمی‌توانند در کلاس‌های معمولی سنتی شرکت کنند، می‌توانند با استفاده از اینترنت هر چیزی را از هر کجا بیاموزند.

مزایای آموزش آنلاین

آموزش آنلاین به روشی هیجان انگیز برای کسب آموزش در بین دانش آموزان تبدیل شده است. برای دانستن حقایق الهام‌بخش بیشتر در مورد آموزش آنلاین، به برخی از مزایای این شیوه آموزشی هیجان‌انگیز اشاره کرده‌ایم:

انعطاف پذیری

اولین و سودمندترین چیز در مورد آموزش آنلاین این است که در طول آموزش آنلاین انعطاف پذیری زمان و مکان وجود دارد. دانش آموز می تواند هر دوره ای را که به صورت آنلاین از خانه خود در دسترس است دنبال کند. آنها می توانند کلاس ها را از هر کجا و در هر زمان شرکت کنند. دانش‌آموزان آزادند که در حرفه‌های خود دستکاری کنند، زیرا زمان‌بندی ثابتی وجود ندارد و می‌توانند زمان اضافی را برای تمرین بیشتر و انجام برخی فعالیت‌های فوق برنامه برای ارتقای شغل خود صرف کنند.

فرصت های شبکه

دانش آموزان می توانند شبکه های بزرگ خود را با دانش آموزان دیگر از طریق کلاس های آنلاین ایجاد کنند. دانشجویانی که در دوره آنلاین از کشورها و ایالت های مختلف ثبت نام می کنند. آنها می توانند برای اجرای پروژه ها با ایده های مختلف با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

مقرون به صرفه

آموزش آنلاین به صرفه جویی در هزینه ها کمک می کند زیرا پول اضافی را که دانش آموز باید در طول روش سنتی آموزش در کلاس درس خرج کند مانند هزینه های سفر، هزینه های خوابگاه، هزینه اقامت، هزینه جابجایی، هزینه های حمل و نقل عمومی و … کسر می کند.

یادگیری با سرعت خاص

هر دانش آموز دارای طرز فکر متفاوت و توانایی های متفاوت برای درک دانش و مهارت است. در طول آموزش در کلاس درس، درک همه چیز برای دانش آموزانی که قادر به درک سریع موضوعات نیستند، دشوار می شود. در طول آموزش آنلاین، دانش آموزان این گزینه را دارند که با سرعت و توانایی خود یاد بگیرند.

معایب آموزش آنلاین چیست؟

بدون تعامل فیزیکی

هنگامی که وارد یک سیستم آموزشی آنلاین می شوید، زمان کمتری برای تعامل با همکلاسی های خود از طریق ملاقات با آنها خواهید داشت. تعامل مجازی بیشتر است و شما در واقع هر روز با معلمان یا همکاران خود ملاقات نمی کنید.

مدیریت زمان صفحه نمایش

با توجه به همه چیزهایی که در این دنیا روی تلفن های هوشمند ما اتفاق می افتد، گاهی اوقات تمرکز روی یک کار تعیین شده دشوار است. حواس پرتی از رسانه های اجتماعی می تواند منجر به تمرکز و تعامل کمتر شود.

آموزش آنلاین در مقابل آموزش سنتی

آموزش آنلاین و آموزش از راه دور

آموزش آنلاین

آموزش سنتی

دانش آموزان نیازی به شرکت در کلاس های عادی ندارند

دانش آموزان برای یادگیری موثر باید در کلاس های منظم شرکت کنند.

دانش آموزان برای شرکت در کلاس ها فقط باید یک کامپیوتر و یک منبع اینترنتی خوب داشته باشند.

برای شرکت در کلاس ها به کتاب های سنگین، دفتر، خودکار و تمام وسایل مربوطه نیاز است.

در طول آموزش آنلاین انعطاف پذیری زمانی وجود دارد زیرا متقاضیان می توانند در هر زمان و از هر کجا در کلاس ها شرکت کنند.

یک برنامه ثابت برای کلاس ها وجود دارد و دانش آموزان قدرت تغییر آن برنامه را با توجه به زمان خود ندارند.

در طول آموزش آنلاین، دانش‌آموزان می‌توانند با افراد زیادی از ایالت‌ها یا کشورهای مختلف ارتباط برقرار کنند.

در روش کلاسی سنتی، تعداد محدودی دانش آموز وجود دارد و این به معنای  فرآیندهای فکری محدود و همچنین تعداد محدودی از ایده هاست.

نتیجه

۹۰ درصد از مراکز آموزشی دریافتند که آموزش آنلاین مشابه آموزش سنتی کلاس درس است، حتی آموزش آنلاین بهتر از روش کلاسی سنتی است.البته برای آموزش بهتر و موثرتر باید از بهترین نرم افزار کلاس مجازی استفاده کرد

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :