نرم افزار lms چیست و چرا به آن نیاز داریم؟

مدیر کل 8333 بازدید
lms چیست؟

نرم افزار LMS چیست؟

سیستم مدیریت یادگیری یا LMS ، واژه ای جذاب برای نرم افزاری است که به کاربران در ایجاد ، مدیریت و تجزیه و تحلیل دوره ها و آموزشهای الکترونیکی کمک می کند. LMS به عنوان یک مرکز متمرکز برای اطلاعات و منابع یادگیری ، در واقع موتوری است که قدرت یادگیری الکترونیکی را فراهم می کند. بدون این نرم افزار ، موسسات آموزشی به سختی میزبان و ارزیابی آموزش ها ، دوره ها و سایر اقدامات الکترونیکی هستند. اکنون اکثر LMS ها مبتنی بر cloud و دارای شکل و شمایل یک وب سایت منظم هستند که مدیران ، مدرسان و دانشجویان می توانند به آن دسترسی داشته باشند.

LMS چیست؟ چرا به آن نیاز داریم

چرا به LMS نیاز داریم؟

۱. LMS ها مدیریت را آسان می کنند

هدف سیستم های مدرن مدیریت یادگیری، ساده سازی فرایندها و عملکردهای کاربر است. توسعه دهندگان می فهمند که مدیران ممکن است آنقدر اهل فن نباشند و استفاده از برنامه ها را چنان آسان می کنند که به هیچ تجربه و دانش IT نیازی نیست. هر ابزاری در دسترس هستند تا فرایندهای کاری خود را ساده کنند. آنها می توانند دوره ها یا مطالب را اضافه و حذف کنند ، پرونده ها را وارد و صادر کنند ، گزینه های کاربر را کنترل کنند و هزاران گزینه دیگر با قابلیت تنظیم فقط از طریق بستر LMS در دسترس هستند.

۲. نرم افزاری که یادگیری را تسهیل می کند

زبان آموزان ، به ویژه آنهایی که از نسل باهوش فن آوری هستند ، از یک مکان مرکزی، که در آن آموزش ها ، دوره ها و منابع برگزار می شود ، استقبال می کنند. آنها به خصوص انحراف از یادگیری سنتی در کلاس را دوست دارند و به جای آن دوره های آنلاین را انتخاب می کنند. چرا اینطور است؟ LMS ها محیط یادگیری بصری و تعاملی را فراهم می کنند که یادگیری را در دانش آموز به روشی سرگرم کننده اما ساختاریافته تبدیل می کند. نرم افزار برای یادگیری منابع و ابزارهای بسیار بیشتری نسبت به کلاسهای سنتی فراهم می کند ، یادگیری را برای دانش آموزان متنوع می کند و توسعه مهارت ها را از طریق LMS تسهیل می کند.

۳. دسترسی از راه دور ۲۴/۷ با LMS

بسته به اینکه با چه کسی صحبت می کنید ، آنها به شما می گویند که یکی از مهمترین ویژگیهای ظاهر شده از LMS ، یک رابط پاسخگو است که مدیران ، مدرسان و دانشجویان می توانند ۲۴ ساعت و ۷ روز در هفته به دوره ها و منابع دسترسی داشته باشند. از نظر یک کاربر عادی ، LMS ها به جای یک بستر نرم افزاری ، فقط مانند وب سایت هایی با URL و اعتبارنامه هستند. بهترین LMS های موجود در بازار برنامه های تلفن همراه را برای تلفن ها ، لپ تاپ ها و سایر دستگاه ها ارائه می دهند که کاربران می توانند مانند اطلاعات وب سایت معمولی به آن دسترسی پیدا کنند. بیشتر موسسات آموزشی هنگام آموزش اساتید و کارمندان ، میزبانی سمینارها و کارگاه ها و اداره بانک اطلاعاتی دانشجویان در مناطق جغرافیایی دور دنیا ، از LMS استفاده می کنند. به عنوان مثال ، یک دانشگاه با چندین شعبه می تواند دوره های نیمساله آنلاین را همزمان به دانشجویان در دانشگاه های مختلف ارائه دهد. LMS ها یادگیری انعطاف پذیر را تقویت می کنند و تلاش می کنند تا تمرکز یادگیری را به روشی سازگارتر برای مدیران ، مدرسان و دانشجویان تغییر دهند.

۴. LMS ها منابع یادگیری سازگار را فراهم می کنند

از آنجا که یادگیری سنتی در کلاس به شدت به مربی بستگی دارد ، دانش آموزان ممکن است اطلاعات ، منابع و مطالب متناقضی را از منابع مختلف دریافت کنند و این می تواند مانع روند یادگیری شود. با استفاده از LMS ، کلیه مطالب یادگیری برای همه کاربران دوره بصورت استاندارد و بدون در نظر گرفتن موقعیت مکانی یا زمانی که به دوره دسترسی دارند ، استاندارد می شوند. دوره های آنلاین از طریق LMS معمولاً بصری بوده و خود هدایت می شوند تا مسئولیت توسعه یادگیری را از مدرسان به فراگیران تغییر دهند. منابع یادگیری ناسازگار همچنین سنجش و ارزیابی چگونگی تأثیر مواد ارائه شده توسط معلم بر موفقیت دانش آموز در دوره را بسیار دشوار می کند. اما با استفاده از سیستم های مدیریت یادگیری ، پیگیری و گزارش دهی برای دوره ها به صورت خودکار و در زمان واقعی است.

۵. قابلیت پیگیری و گزارش دهی

موسسات آموزشی باید قادر به اندازه گیری ، ارزیابی و ارائه داده ها به عنوان مدرکی باشند که دانش آموزان اطلاعات با کیفیتی را دریافت می کنند که در واقع منجر به یادگیری مولد می شود. دوره های مبتنی بر کلاس بدون LMS به سختی قابل پیگیری هستند و بسیار تحت تأثیر معلم هستند: آیا یک آموزش به دلیل مربی با شکست مواجه شد یا کار کرد؟ یا اینکه دوره آموزشی به اندازه کافی جذاب نبود؟ LMS ها با پیگیری ، ارزیابی و گزارش فعالیت دوره و اندازه گیری آنها در برابر اهداف دوره ، حدس و گمان را از این کار خارج می کنند. بنابراین ، وقتی زمان ارائه نتیجه فرا می رسد ، موسسات آموزشی به سادگی به سیستم LMS خود وارد می شوند و گزارش های فوری را در زمان واقعی بارگیری می کنند تا داده های خود را نشان دهند

۶. LMS یک رویکرد مقرون به صرفه برای یادگیری است

در مقایسه با استخدام معلم یا مربی برای هر کلاس ، LMS ها فرآیند یادگیری را خودکار می کنند و یک روش مقرون به صرفه برای ارائه دوره ها و مطالب به دانش آموزان خود در اختیار موسسات آموزشی قرار می دهند. به همین ترتیب ، LMS همچنین به بخشهای آموزشی این امکان را می دهد تا دامنه گسترده تری از آموزش را داشته باشند ، زیرا دوره ها تحت وب هستند و به مکان فیزیکی متصل نیستند. سپس موسسات می توانند کلاسهای بیشتری را به دانشجویان بیشتری ارائه دهند بدون اینکه نیازی به گسترش تعداد و اندازه کلاسهای آنها باشد.

پیاده سازی سیستم مدیریت یادگیری در موسسه آموزشی شما نیازی به درد سر ندارد. شرکتهایی وجود دارند که در هر مرحله از مراحل برای عملی ساختن LMS به شما کمک می کنند.

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :