کلاس مجازی چیست و چرا اهمیت دارد؟

مدیر کل 6149 بازدید
کلاس مجازی چیست

در اینجا توضیح مختصری در مورد اینکه کلاس مجازی چیست و چگونه سیستم عامل های آموزش الکترونیکی می توانند با ایجاد یک مرکز مجازی که دانش آموزان ، معلمان و مربیان را قادر می سازد در زمان واقعی از طریق نرم افزار آنلاین قابل تنظیم به کلاس مجازی متصل شوند و از آن استفاده کنند داده می شود.

کلاس مجازی چیست

کلاسهای مجازی معنی ، کاربرد و مزیت

این را تصور کنید: شاغلینی که یک دانشجوی نیمه وقت است. آنها می توانند در میز خانه یا کافی شاپ مورد علاقه خود درس بخوانند ، در کلاسهای مجازی شرکت کنند و با استفاده از بهترین ابزار جلسه مجازی با مربی خود جلساتی داشته باشند. در پایان دوره ، آنها گواهی پیشرفت تحصیلی را می گیرند بدون اینکه به دانشگاه خود سفر کرده باشند یا در واقع آفلاین با هیچ یک از همکلاسی ها و مربیان خود ملاقات کرده باشند.

این دنیای آموزش از راه دور است.

آموزش از راه دور به دانشجویان این امکان را می دهد که هنگام کار یا انجام برنامه های شخصی خود ، دانشگاهیان را دنبال کنند. یادگیری از خانه بدون هزینه های اضافی محل اقامت و مسافرت، آموزش را تسهیل می کند. این کار از طریق استفاده از سیستم عامل های جلسات مجازی و نرم افزار کنفرانس مجازی انجام می شود که از تعاملات رو در رو ، البته به صورت دیجیتالی ، تقلید می کنند. امروز ، ۸۵٪ از دانشجویان آنلاین مورد بررسی گفتند که آنها یادگیری از راه دور را همانند یا حتی بهتر از دوره های سنتی مبتنی بر کلاس می دانند (منبع). همچنین پیش بینی شده است که بازار جهانی آموزش آنلاین تا سال ۲۰۲۵ به ۳۵۰ میلیارد دلار (مجمع جهانی اقتصاد) برسد.

این دوره ها بدون هیچ گونه خدشه ای در ارائه و تأثیر آموزش ، سازگارتر هستند. در حالی که آموزش از راه دور به صورت آنلاین انجام می شود ، بسیاری از جنبه های سنتی یادگیری دانشگاهی فقط متناسب با خواسته های آموزش از راه دور در قالب یک نسخه دیجیتالی تغییر شکل داده اند. کلاس درس مجازی یکی از این ویژگی هاست.

کلاس مجازی چیست و چرا اهمیت دارد؟

کلاسهای مجازی امروز، فضاهای آنلاین هستند که برخی از ویژگیهای کلاسهای حضوری را دارند اما از جهات دیگر متفاوت هستند.

یک محیط کلاس مجازی ارتباط انسانی را تضمین می کند ، یکی از عناصر حیاتی آموزش است.

در یک کلاس درس مجازی ، معلمان در زمان واقعی با دانش آموزان تعامل دارند. دانش آموزان می توانند سوالات خود را بیان کنند و با همسالان خود ارتباط برقرار کنند مانند آنچه در یک کلاس معمولی انجام می شود ، البته از طریق اینترنت.

مزیت اضافی کلاسهای مجازی این است که آنها برای پذیرش تعداد بیشتری دانش آموز مقیاس پذیر هستند. کلاسهای حضوری اغلب صندلی ها را به حداکثر تعداد محدود می کنند تا دانش آموزان بتوانند راحت بنشینند و فضای کافی برای خود داشته باشند. در مقابل ، کلاسهای درس مجازی از راه حلهای جلسه مجازی استفاده می کنند که دارای رقم بالاتری بر روی اعداد هستند ، به دانشجویان بیشتری امکان می دهد همزمان در کلاسهای جالب شرکت کنند. این نرخ مشارکت بهتر و بالاتر را امکان پذیر می کند و اطمینان می دهد دانش در دسترس تر است.

مانند کلاسهای حضوری ، کلاسهای مجازی نیز همزمان هستند زیرا زبان آموزان و معلمان در همان زمان بصورت آنلاین ظاهر می شوند تا تعاملات فوری را تسهیل کنند. با این حال ، کلاسهای مجازی همچنین از مولفه های از پیش ضبط شده مانند فیلمها ، سخنرانیها و اسلایدهای سخنرانی برای تسهیل یادگیری استفاده می کنند ، دقیقاً مانند کلاسهای آفلاین.

آموزش مجازی چیست

یک کلاس مجازی شامل ویژگی های زیر است:

ویدئو کنفرانس: استفاده از بهترین نرم افزار کنفرانس وب برای تسهیل ارتباط زبان آموز-معلم-یادگیرنده

تخته های سفید دیجیتال: ارائه نمایش ها و نمودارهای زمان واقعی

پیام رسانی فوری: امکان مکالمه تایپ شده در پهنای باند کمتر

کنترل مشارکت: دانش آموزان را قادر می سازد تا در بحث ها شرکت کنند ، محیط اطراف خود را بی صدا کنند یا دستان خود را “بلند” کنند.

گفتگوی فرعی: اتاقهای استراحت برای تسهیل همکاری بین فراگیران

ضبط ویدئو: برای صرفه جویی در سخنرانی های زنده به عنوان ویدئو درخواستی برای مراجعه بعدی

رمزگذاری: برای اطمینان از اینکه دسترسی به کلاس مجازی به زبان آموزان مجاز محدود شده است

انواع کلاسهای مجازی که برای فراگیران مناسب هستند

کلاسهای مجازی را می توان بسته به نوع استفاده از آنها تغییر داد. آنها ممکن است به عنوان یک افزودنی در یک دوره مشخص شوند یا ستون فقرات یک دوره را تشکیل دهند. به هر صورت کلاس های مجازی بسیار قابل تنظیم هستند.

نوع مجازی غنی شده

در این نوع ، بیشتر دوره ها بصورت آنلاین انجام می شود ، صرفه جویی در چند مولفه آفلاین برای تقویت دروس و برنامه های درسی. این مولفه ها بیشتر به صورت جلسات رو در رو با مربیان و یا جلسات مشارکتی با سایر فراگیران در مورد یک تکالیف مهم یا پایان نامه برگزار می شوند.

نوع چرخشی

چرخش که اغلب به عنوان بخشی از تکنیک flipped classroom استفاده می شود ، شامل استفاده از کلاسهای مجازی و آفلاین در چرخش طبق برنامه است. در بسیاری از موارد ، یادگیری اولیه به صورت آنلاین اتفاق می افتد ، در حالی که جلسات حضوری برای تقویت و بررسی اتفاق می افتد.

کاملاً آنلاین

همانطور که از نامش پیداست ، یک کلاس کاملاً آنلاین به تعاملات رو در رو آفلاین احتیاج ندارد و اجازه نمی دهد. این نوع دوره ها می توانند همزمان یا ناهمگام باشند زیرا از فیلم های از پیش ضبط شده و حداقل تعامل زنده از طریق نرم افزار جلسه آنلاین استفاده می کنند.

نوع ترکیب و مطابقت

همانطور که از نام این مدل پیداست ، این مدل به دانش آموزان امکان می دهد روشی را انتخاب کنند که برای آنها بهترین نتیجه را داشته باشد ، به گونه ای که حداکثر دانش را کسب کنند. این ترکیبی از مدل های آموزش دیجیتال است و می تواند توسط دانش آموزان هدایت شود یا توسط نهادها اداره شود.

چرا کلاس های مجازی برای دموکراتیک سازی یادگیری مهم هستند؟

کلاس های مجازی زمینه را برای تحصیلات یکسان فراهم می کند ، به دانشجویان از سراسر جهان اجازه می دهد بدون توجه به محل زندگی یا کار خود به کلاس های جالب دسترسی داشته باشند. کلاسهای مجازی می توانند ساختارهای آموزشی موجود را تکمیل کنند یا به عنوان ساختار اصلی برای انتقال دانش مورد استفاده قرار گیرند.

کلاسهای مجازی یادگیری فراگیر و دموکراتیک را ترویج می دهند و همچنین به کاهش هزینه های دوره های آموزشی و گواهینامه های بسیار آرزو کمک می کنند. و با توجه به اینکه کلاسهای سنتی در آینده نزدیک چه در دنیا تعطیل شده اند ، کلاسهای مجازی و سیستم عاملهای ملاقاتهای مجازی بصورت آنلاین از ادامه تحصیل البته بصورت آنلاین و در منزل اطمینان حاصل می کنند.

“ما به فن آوری در هر کلاس و در دست هر دانش آموز و معلم نیاز داریم ، زیرا این خودکار و کاغذ زمان ما است ، و لنزی است که ما بیشتر دنیای خود را از طریق آن تجربه می کنیم.” – دیوید وارلیک

مزایای کلاس مجازی چیست

مزایای کلاسهای مجازی نسبت به کلاس حضوری

تعامل بالا

یک کلاس درس مجازی موثر ، مکانی است که از چندین کانال ارتباطی ، مانند نرم افزار جلسه مجازی آنلاین ، اتاق گفتگو ، پیام رسانی ، تماس صوتی و گزینه های کنفرانس استفاده می کند. این امر به این دلیل است که زبان آموزان با ترجیحات مختلف همه می توانند از مزایای یکسان برخوردار شوند.

آموزش مشارکتی

تابلوهای سفید دیجیتال ، به اشتراک گذاری پرونده ، برنامه های جلسات مجازی و گفتگو یادگیری مشترک بین دانش آموزان را تسهیل می کند. این بدون نیاز به ملاقات فیزیکی ، فضای زمان واقعی کلاس ها را تقلید می کند. این ماده همچنین مطالب آموخته شده را تقویت می کند تا حفظ دانش بالاتر باشد.

آموزش متمرکز بر دانشجو

برخلاف فیلم های از پیش ضبط شده که بسیار معلم محور هستند ، کلاس های مجازی بر دانش آموزان و آموزش در زمان واقعی آنها متمرکز است. دانش آموزان می توانند سوال کنند ، مفاهیم را روشن و در مورد موضوعات در زمان واقعی بحث کنند.

ارائه انواع محتوا

کلاسهای مجازی برای ارائه دانش از طیف وسیعی از انواع رسانه استفاده می کنند به گونه ای که تواناییهای مختلف دانش آموزان و سبکهای یادگیری آنها مورد توجه قرار می گیرد. اینها شامل فیلم ها ، سخنرانی ها ، SlideShare ، انیمیشن ها ، تابلوهای سفید دیجیتال و وبینارها است.

فضای یادگیری راحت

کلاسهای مجازی باعث می شوند که یادگیری آنلاین بسیار کمتر رباتیک باشد. تعامل انسان برای موفقیت یک سیستم آموزشی حیاتی است. کلاس های مجازی اطمینان می دهند که زبان آموزان قادر به تعامل و گفتگو با همسالان و معلمان بدون مصالحه هستند.

برای تسهیل در یادگیری بهتر باید در کلاسهای مجازی به دنبال چه مواردی باشید

کلاس های مجازی و بهترین نرم افزار جلسه مجازی دارای ویژگی های اساسی هستند که داشتن آنها بسیار خوب است. مورد اول یک ضرورت است ، بنابراین در اینجا باید به دنبال چه مواردی باشید:

پیام رسانی فوری در زمان واقعی

هر کلاس مجازی مجازی باید از ویژگی های پیام رسانی برخوردار باشد تا بتواند پهنای باند کمتری را از بین ببرد بدون اینکه پتانسیل ارتباط را از بین ببرد. فراگیران باید بتوانند با مربیان و همتایان خود گپ بزنند و تردیدهای کوچک را که نیازی به تماس تصویری یا صوتی ندارند ، روشن کنند.

گپ ویدیویی با کیفیت بالا

این گزینه احساس ارتباط انسانی را تداوم می بخشد و اطمینان می دهد دانش آموزان مورد توجه قرار می گیرند. می توان آن را از طریق یک برنامه کنفرانس ویدیویی مفید برای iOS و Android پیاده سازی کرد.

پخش ویدئو

این ویژگی برای کلاسهای درس میزبان صدها دانشجو از سراسر جهان ضروری است. برخی از راهکارهای جلسه مجازی برای شرکتها برای گروههای کوچکتر در نظر گرفته شده است. یک کلاس مجازی به یک راه حل بسیار قدرتمندتر مانند جریان ویدئو نیاز دارد.

به اشتراک گذاری امن فایل

یک سیستم اشتراکی دو طرفه یکپارچه برای کلاسهای مجازی بسیار مهم است. این امکان را برای همکاری بی وقفه فراهم می کند و اشتراک کارها ، گزارش ها و پروژه ها را در یک سیستم عامل در محیط یادگیری تسهیل می کند.

تخته سفید دیجیتال

تخته های سفید دیجیتالی نمایش محتوا ، علامت گذاری ، حاشیه نویسی و توضیحات واضح تر را تسهیل می کنند. دانشجویانی که در حال ارائه پروژه یا پایان نامه به کلاس خود یا مدرس هستند نیز می توانند از این موارد استفاده کنند. تخته های سفید دیجیتال برای دستگاه های صفحه لمسی مناسب ترین حالت هستند.

گروههای دانشجویی

گروه جداگانه ای برای دانشجویان امکان پیوند با موضوعات دانشگاهی و غیرآکادمیک را فراهم می کند که این ویژگی اصلی کلاس های سنتی است. آنها دوستی و قدردانی جمعی را تقویت می کنند. آنها همچنین به عنوان یک اتاق استراحت برای بحث در مورد کلاس ها ، موضوعات و مفاهیم جالب دو برابر می شوند.

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :