۹ مزیت سیستم های مدیریت یادگیری یا LMS

مدیر کل 6034 بازدید
مزایای Lms

اگر به فکر مدیریت کلی و جامع فرایندهای آموزشی خود می باشید سیستم های مدیریت آموزش یا LMS  می توانند چیزهای زیادی ارائه دهند. از مزایای LMS می توان به یادگیری حضوری پشتیبانی شده و راه حل های یادگیری آنلاین و ترکیبی اشاره کرد که روش های سنتی آموزش را تسهیل و بهبود می بخشد. LMS همچنین با مدیریت آسان اطلاعات زیادی در محیط کاربر پسند و تحت وب ، می تواند در وقت و هزینه سازمان صرفه جویی کند.

با یک سیستم مدیریت یادگیری خوب می توانید به طور موثر ثبت نام  کاربران ، دانشجویان ، دوره ها ، محتوای آنلاین ، مدرسان ، سرپرستان ، تقویم ها ، ساعت ها ، گروه ها ، دسترسی ، اعلان ها ، ارتباطات / پیام ها ، گواهینامه ها و گزارش ها را مدیریت کنید

مزایای LMS

مزایای LMS (سیستم های مدیریت یادگیری)

صرفه جویی در وقت و هزینه

استفاده از LMS یا بسترهای یادگیری برای ایجاد ، مدیریت و اجرای برنامه های آموزشی ، در مقایسه با روش های سنتی ساعتها باعث صرفه جویی در مشاغل می شود. LMS امکان سازماندهی ، سطح اتوماسیون و برنامه نویسی متناسب با نیازهای فراگیران و کارکنان را فراهم می کند. استفاده از کلاسهای آنلاین بیشتر از همه در مشاغلی که در بسیاری از مواقع کارمندان برای مسافرت و جابجایی در هتلها به مسافرت احتیاج داشته اند هزینه ها را کاهش می دهد. کلاسهای آنلاین امکان آموزش همزمان افرادی را که از مکانهای مختلف جغرافیایی تحصیل می کنند ، فراهم می کند و سپس این دوره ها می تواند بارها و بارها با گروههای جدیدی از زبان آموزان استفاده شود

مدیریت کارآمد

سیستم های مدیریت  یادگیری امکان کنترل کامل و موثر مدیریت ، اتوماسیون ، ارتباط با کاربران ، معلمان و مربیان و البته مدیریت محتوا را فراهم می کنند. آنها امکان مدیریت کارآمد ثبت نام ها و ایجاد گروه ها و دوره ها را فراهم می کنند. نقش مربیان ، دانشجویان ، سرپرستان و مدیران همه بر روی LMS قابل مدیریت است ، و اعلان ها ، یادآوری ها و پیام های کاربران را می توان به راحتی مدیریت کرد. این می تواند به عنوان ابزاری قدرتمند که امکان ایجاد و مدیریت محتوا و موضوعات را به روشی ساده و شهودی فراهم می کند ، مورد استفاده قرار گیرد. دانش آموزان می توانند مطالب و کارها یا پروژه های خود را با معلمان و سایر زبان آموزان خود بارگذاری و به اشتراک بگذارند که به نوبه خود در یک پایگاه داده ذخیره می شود.

دسترسی آسان به اطلاعات

ساختار کلیه اطلاعات به روشی سازمان یافته در همان مکان است و دسترسی آن را برای همه کاربران فراهم می کند. دوره ها ، تقویم ها ، محتوای چندرسانه ای ، بایگانی ها و ارزیابی ها فقط با یک کلیک قابل دسترسی هستند. همه فراگیران در هر زمان و از هر مکانی که به اینترنت دسترسی دارند به مطالب و مطالب یادگیری دسترسی دارند.

شخصی سازی

سیستم های مدیریت یادگیری  همچنین امکان شخصی سازی کامل هر موسسه یا سازمان را فراهم می کنند. تصویر و آرم تجاری می تواند در سیستم عامل گنجانده شود و عناصر و ویژگی های مختلف متناسب با سلیقه شرکت یا سازمان باشد. بیشتر اینکه پورتال های مختلف و شناسه های کاربر بدون نیاز به نصب اضافی ایجاد می شوند و می توانند همزمان با دسترسی به وب کار کنند. این امکانات بی پایان هستند و همچنین می توانند شامل سیستم های ارزیابی دانش آموزان یا امتحانات / تست ها باشند.

به روز رسانی سریع مطالب

سیستم های مدیریت یادگیری به مدیران اجازه دسترسی فوری برای به روزرسانی محتوای دوره ها یا افزودن مواد و منابع برای دسترسی سریع دانشجویان را می دهد.

گزارشگری پیشرفته

این سیستم های نوآورانه مدیریتی امکان ایجاد ، شخصی سازی و بارگیری گزارش های مفصلی را فراهم می کند که پیشرفت دانش آموزان ، گروه ها ، اتمام کار ، زمان صرف شده و غیره را ترسیم می کند که ارزیابی آسان پیشرفت آنها را به صورت گروهی یا جداگانه امکان پذیر می سازد.

یادگیری چندرسانه ای

این سیستم ها به مشاغل و موسسات آموزشی اجازه می دهند تا محتوای یادگیری چندرسانه ای را به صورت جامع و کاربردی ، با استفاده از فیلم ، تصاویر ، صدا و متن ایجاد کنند که همگی به عنوان ابزاری عالی در یادگیری مهارت ها یا اطلاعات جدید به کار می روند. زبان آموزان همچنین می توانند با مربیان یا معلمان و همکلاسی های خود از طریق بسترهای گفتگوی و گفتگوی آنلاین ارتباط برقرار کنند و یک محیط یادگیری مشترک ، تعاملی ، جذاب و شخصی تر ایجاد کنند.

بهبود ارتباطات

LMS ارتباط و همکاری بین افراد را اعم از دانشجو و معلم یا مدیران و کارمندان یا همه کاربران یک سیستم عامل با یک کانال ارتباطی دائماً باز تسهیل می کند. آنها مدیریت کلی ارتباطات را تسهیل می کنند: ایمیل های جهانی ، فردی ، پیام ها ، انجمن ها و دستور کار. محیطی که کاربر می تواند تمام اطلاعات مهم را فقط در یک صفحه پیدا کند.

فروش و تجاری سازی

سرانجام ، LMS می تواند به لطف فروش دوره های آنلاین از طریق تجارت الکترونیکی ، سودمندی را برای مشاغل و موسسات ایجاد کند که می تواند در سیستم عامل مدیریت و خودکار شود و هزینه آن از طریق کارت اعتباری یا انتقال بانکی پرداخت شود. دانشجویان می توانند در یک دوره ثبت نام کنند و به راحتی آنلاین پرداخت کنند. در دوره هایی که دانشجو می تواند در آن ثبت نام کند محدودیتی وجود ندارد و در رشد تعداد و دوره های ارائه شده دانشجو محدودیتی وجود ندارد.

سخن پایانی

بدون شک ، سیستم عامل های یادگیری ابزاری قدرتمند ۳۶۰ درجه هستند که بسیاری از مشاغل و موسسات آموزشی باید مزایای نامحدود آن در نظر بگیرند.

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :