سرعت کلاس مجازی به چه عواملی بستگی دارد؟

مدیر کل 5572 بازدید
سرعت کلاس مجازی

این روزها استفاده ازکلاس مجازی به دلیل شیوع بیماری کرونا مورد استقبال قرار گرفته و بسیاری از مراکز آموزشی حتی اگر مایل به استفاده از آموزش آنلاین نبودند برای بخش آموزشی خود به آموزش از راه دور روی آوردند. اما این روش با مشکلاتی نیز همراه است. برخی از کاربران کلاس‌های مجازی در ایران، از سرعت پایین کلاس گلایه دارند. در این مقاله عواملی را بررسی می کنیم که باعث سرعت بخشیدن به کلاسهای مجازی می شود.

دیتاسنتر کلاس مجازی

سخت افزار و اینترنت دیتاسنتر

دیتاسنتر یا مرکز داده جایی است که تعداد زیادی سرور و تجهیزات الکترونیکی زیرساختی برای ارائه، نگهداری و پشتیبانی سرویس های در قالب شبکه در آن وجود دارد. کلاس‌های مجازی برای راه اندازی نیاز به دیتاسنتر دارند.

در دیتاسنتر ۲ بخش نسبت به بقیه بخش ها مهمتر است : اینترنت و سخت افزار آن دیتاسنتر
اینترنتی که دیتاسنتر استفاده می‌کند باید از بالاترین سرعت‌های موجود باشد تا بتواند باری که بر دوش می‌کشد را مدیریت کند. اینترنت پرسرعت لازم است اما کافی نیست. در حقیقت حتی اگر سرعت اینترنت این مراکز داده از بهترین نوع آن باشد نیز قدرت سخت ‌افزاری اهمیت بالایی دارد.

در واقع برای اینکه کلاس مجازی با کیفیتی داشته باشید باید دیتاسنتر شرکت ارایه دهنده خدمات دارای اینترنت و سخت افزار به روز و قوی باشند.

سخت افزار و اینترنت کاربر

درست است که بخش مهمی از سرعت کلاس بستگی به دیتاسنتر دارد اما بخش دیگری از ماجرا کاربر است.  اگر کاربر بستر مناسب را فراهم نکند باز هم با افت سرعت کلاس مجازی روبرو است . به همین دلیل است که  کاربر باید در سیستم خود چه تلفن همراه و چه رایانه، از سیستم سخت افزاری و نرم افزاری نسبتا خوب و به روزی برخوردار باشد تا بتواند قدرت
دادهای ارسالی را تحمل کند . بخش دیگری از امکانات که کاربر باید آنرا فراهم کند اینترنت است. اگر سرعت اینترنت کاربر مطلوب نباشد باعث افت سرعت کلاس مجازی می شود.

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :