۷ نکته برای شرکت در کلاسهای آنلاین

مدیر کل 4452 بازدید
7 توصیه برای کلاس آنلاین

کلاسهای آنلاین می توانند چالشهای منحصر به فردی داشته باشند. اما اگر مهارت هایی برای یادگیری آنلاین موثر داشته باشید ، متوجه خواهید شد که این دوره ها می توانند جایگزینی عالی برای یک کلاس سنتی باشند. در اینجا چند نکته برای موفقیت در یادگیری آنلاین آورده شده است تا مطمئن شوید بیشترین استفاده و بهره را از کلاس بعدی خود می برید.

دوره های آنلاین مزایای بسیاری دارند. آنها به شما امکان می دهند هر زمان ، هر کجا یاد بگیرید و به هر حال برای شما بهتر کار می کند ، در حالی که تعادل بین تعهدات شغلی و خانوادگی را کسب می کنید ، کسب مدرک را آسان تر می کنید. و بدون نیاز به حضور فیزیکی در کلاس ها ، یادگیری آنلاین این امکان را برای شما فراهم می کند که بتوانید به برنامه های درجه یک در سراسر کشور دسترسی پیدا کنید که ممکن است غیرقابل دسترسی باشد.

8 توصیه برای کلاس آنلاین

۷ توصیه برای موفقیت در کلاس آنلاین

با یک دوره آنلاین مانند یک دوره "واقعی" رفتار کنید

در زمان یک کلاس آنلاین، شما باید نظم و قدرت این را داشته باشید که بگویید”من میخواهم روی این موضوع کار کنم”. یکی از ساده ترین راه ها برای اطمینان از ادامه این است که در نظر داشته باشید که برای شرکت در این دوره آنلاین هزینه میکنید، دقیقا همانطور که برای یک کلاس حضوری و سنتی انجام می دهید. اگر میخواهید ارزش واقعی کلاس خود را کسب کنید، باید”حاضر باشید”. با کلاس مجازی خود مانند یک کلاس حضوری یا بهتر ازآن، یک شغل رفتار کنید و تفاوت را مشخص کنید.

خود را مسئول بدانید

اهداف خود را در ابتدای هر ترم تعیین کنید و هر هفته با خود اعلام حضور کنید. در یک کلاس سنتنی شما غالبا یاداوری های کلامی را برای موعد اینده دریافت می کنید. اما در یک کلاس مجازی، این شما هستید که باید اطمینان حاصل کنید زمان کافی برای اتمام کار خود اختصاص داده اید.

اگر در مسئولیت پذیری مشکل دارید با یکی از همکلاسی های خود هماهنگ شوید. با سازماندهی، ابتکار عمل و آگاهی از خود می توانید بیشترین بهره را از کلاس خود ببرید.

مدیریت زمان را تمرین کنید

انعطاف پذیری برای ایجاد برنامه خود یکی از بزرگترین مزایای شرکت در کلاسهای آنلاین است. اگر مهارت کافی در مدیریت زمان نداشته باشید این آزادی می تواند مضر باشد. اگرچه نحوه مدیریت زمان به خود شما بستگی دارد اما در اینجا چند نکته ارزشمند برای کمک به شما در تمرین و بهبود مهارت های مدیریت زمان آورده شده است:

 • تکالیف اصلی را یادداشت کنید
 • برنامه هفتگی خود را ایجاد کنید
 • تکنیک time-blocking را امتحان کنید
 • از یادآور یا reminder استفاده کنید

یک فضای مطالعه منظم ایجاد کنید

یک محیط یادگیری اختصاصی برای مطالعه ایجاد کنید. با تکمیل کار خود در آنجا به طور مکرر ، ایجاد روال معمول را شروع خواهید کرد. فضای کاری شما میز آشپزخانه شما باشد ، کتابخانه یا غرفه گوشه ای در کافی شاپ محلی ، مهم است که تعیین کنید چه نوع محیطی برای شما مناسب تر باشد. برای کشف اینکه کدام نوع تنظیم باعث افزایش بهره وری شما می شود ، آزمایش کنید. هر کجا را انتخاب کردید ، اطمینان حاصل کنید که اینترنت پرسرعت وجود دارد ، بنابراین سعی نمی کنید یک دوره آنلاین را با برقراری ارتباط با تأخیر بگذرانید.

هنگام تنظیم فضای مطالعه خود ، اطمینان حاصل کنید:

اتصال اینترنت پرسرعت داشته باشید

کتابها ، مطالب و نرم افزارهای مورد نیاز دوره را داشته باشید

هدفون برای گوش دادن به سخنرانی یا بحث داشته باشید (خصوصاً در فضای عمومی  مهم است)

حواس پرتی ها را از بین ببرید

صرف نظر از محل کار خود برای انتخاب ، تلفن همراه خود را خاموش کنید تا هر زمان که پیام متنی یا اعلان ظاهر می شود ، تمرکز خود را از دست ندهید. و اگر هنوز در مقاومت در برابر وسوسه بررسی ایمیل یا گشت و گذار در وب مشکل دارید ، سعی کنید یک مسدود کننده وب سایت را بارگیری کنید. استفاده از برنامه هایی مانند Cold Turkey و Freedom با مسدود کردن برنامه ها یا وب سایت هایی که تمایل دارند برای جلب توجه شما مانند فیس بوک و توییتر رقابت کنند ، باعث از بین رفتن حواس پرتی می شود.

توصیه هایی برای کلاس آنلاین

دریابید که چگونه بهتر یاد می گیرید

هنگامی که مکان یادگیری خود را تأیید کردید ، به این فکر کنید که چه زمانی و چگونه بهترین کار خود را انجام می دهید. اگر فرد صبحگاهی هستید ، اولین وقت خود را برای مطالعه اختصاص دهید.

همه افراد به یک روش یاد نمی گیرند ، بنابراین فکر کنید که چه نوع اطلاعاتی به شما کمک می کند تا مفاهیم جدید را به بهترین وجهی درک کنید و از استراتژی های مربوط به مطالعه استفاده کنید. برای مثال ، اگر یک یادگیرنده بصری هستید ، متن سخنرانی های ویدئویی را برای بررسی چاپ کنید. با گوش دادن بهتر یاد می گیرید؟ اطمینان حاصل کنید که برای پخش کلیه محتوای دوره های مبتنی بر صدا و فیلم ، زمان خود را در برنامه خود اختصاص دهید.

فعالانه شرکت کنید

برای کمک به درک بهتر مطالب دوره و تعامل با همکلاسی های خود ، در فرم آنلاین دوره شرکت کنید. این ممکن است شامل اظهارنظر در مورد مقاله همکلاسی در صفحه بحث یا ارسال سوال درباره پروژه ای باشد که در حال کار بر روی آن هستید. مطالب دیگر دانشجویان و استادتان را بخوانید ، و اگر سوالی دارید ، توضیح دهید.

سخن پایانی

کلاسهای آنلاین یک گزینه عالی  برای به دست آوردن مدرک مورد نیاز برای تحقق اهداف شما هستند. اگرچه آنها چالش های منحصر به فرد خود را دارند ، اما پیروی از توصیه های بالا می تواند به شما کمک کند حتی در پرمشغله ترین زمان ها نیز موفق باشید.

 

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :